Najlepší žiaci súťažili na 48. celoštátnej súťaži KMPPP

Už 48. ročník celoštátnej súťaže krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva zorganizoval Slovenský poľovnícky zväz - ústredie v spolupráci s OkO SPZ Liptovský Mikuláš, Slovenskou poľovníckou komorou a OPK Liptovský Mikuláš, Strednou odbornou školou lesníckou a drevárskou Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku a Žilinským samosprávnym krajom - Liptovským múzeom. Súťaže sa zúčastnilo 15 družstiev

VZNIKÁ POĽOVNÍCKA PEDAGOGIKA

Slovenská poľovnícka komora informuje, že v piatok 26.1.2024 začali s prípravou programu Poľovnícka pedagogika. Jej cieľom je priniesť nové možnosti pre rozvoj poľovníckej osvety a vzdelávania. Skupina budúcich lektorov vzdelavacieho programu Poľovnícka pedagogika začala tvoriť a overovať samotný obsah vzdelávania. Pod odbornou gesciou Národného lesníckeho centra a SPK si lektori na vlastnej koži overia metodiku práce s cieľovými skupinami, novými a modernými metódami vzdelavania.

Za 5 rokov odniesli poľovníci z prírody 1 250 ton odpadu

Komisia pre poľovníctvo a životné prostredie Slovenskej poľovníckej komory v spolupráci s redakciou Televízie HALALI vyhlásili v roku 2019 výzvu s názvom Čistý revír = čistá príroda. V prvom ročníku vyzbierali poľovníci takmer 250 ton odpadu ani nie za 3 mesiace trvania tejto výzvy. V minulom roku to už bolo neuveriteľných 400 ton.

Náš film získal medzinárodné ocenenie

Film Krajina bez tieňa od režiséra TV relácie Halali Ľuba Kľúčika získal v roku 2018 ocenenie ako najlepší dokumentárny film na svetovom festivale filmov v Los Angeles. Hudbu k filmu vytvorila a naspievala Zuzana Smatanová.

Zapojte sa do VI. ročníka projektu ČISTÝ REVÍR = ČISTÁ PRÍRODA 2024

Komisia pre poľovníctvo a životné prostredie SPK spolu s tvorcami Televíziou Halali vyhlásila už po šiestkrát od 1.2.-31.12.2024 projekt Čistý revír = čistá príroda. Za jubilejných 5 rokov sa nám spoločne podarilo vyzbierať už 1 250 ton odpadu!!! V minulom roku 2023 sa do výzvy zapojilo doposiaľ najviac, až 130 užívateľov poľovných revírov.

Sledujte premiéru filmu Kynológia na Slovensku

Dokumentárny film o histórii, význame a poslaní kynológie na Slovensku. Účinkujúcimi sú chovatelia psov národných plemien i psov, ktoré sa využívajú v spoločenskej kynológii na výstavách a súťažiach, pri kanisterapii, záchrane ľudského života a v poľovníctve.