Najlepší žiaci súťažili na 48. celoštátnej súťaži KMPPP

Cannot find stories/2024/06/kmppp_2024 subfolder inside /var/www/halali.sk/images/stories/stories/2024/06/kmppp_2024/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:nginx/1.18.0
Client OS:Unknown
PHP:7.4.33

Už 48. ročník celoštátnej súťaže krúžkov mladých priateľov prírody a poľovníctva zorganizoval Slovenský poľovnícky zväz - ústredie v spolupráci s OkO SPZ Liptovský Mikuláš, Slovenskou poľovníckou komorou a OPK Liptovský Mikuláš, Strednou odbornou školou lesníckou a drevárskou Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku a Žilinským samosprávnym krajom - Liptovským múzeom. Súťaže sa zúčastnilo 15 družstiev

z celého Slovenska: Detvy, Kežmarku, Lučenca, Senice, Skalice, Považskej Bystrice, Banskej Bystrice, Šale, Malaciek, Popradu,Spišskej Novej Vsi, Nitry, Ružomberku,Bardejova, Pezinku. Súťaž absolvovalo spolu 45 detí, ktoré podali obdivuhodné výkony v náročných dvanástich disciplínach.

Pohár prezidenta SPZ si priamo z rúk prezidenta Tibora Lebockého odnieslo družstvo z RgO SPZ Novohradu v Lučenci. Druhé miesto obsadilo družstvo z OkO SPZ Šaľa a tretie miesto družstvo z RgO SPZ Stredné Považie. V kategórii mladších - A zvíťazila Ella Jamnická pred druhým Jackom Oláhom a tretím Tomášom Mészárosom. V kategórii starších - B sa na prvom mieste umiestnil Adam Hájek so stratou jedného bodu s dosiahnutím 139/140bodov. O druhé miesto sa rozstreľovali až traja súťažiaci, ktorí zhodne dosiahli 138,8/140 bodov. Druhé miesto vystrieľal Andrej Drugda a tretie miesto Richard Ondrovič. Vyhodnotení boli aj najmladší účastníci podujatia a to len druháci Olívia Konôpková a Marek Budáč, obaja odvážlivci pochádzajú z OkO SPZ Detva. Po vyhodnotení jednotlivých kategórií a odovzdaní hodnotných cien pripravilo SPZ pre účastníkov ešte malé prekvapenie a to losovanie o sadu učebníc pre poľovnícke kurzy a vzduchovku. 

Veľké poďakovanie patrí Hlavnému rozhodcovi Ing. Pavlovi Hriadelovi, ktorý sa zhostil tejto neľahkej úlohy, vďaka ktorému bol zabezpečený bezproblémový priebeh súťaže. Ďalej taktiež predsedovi OkO SPZ Liptovský Mikuláš a riaditeľovi súťaže Ing. Tiborovi Kabzanovi. Ďakujeme samozrejme aj OkO SPZ a OPK Liptovský Mikuláš a SOŠ lesníckej a drevárskej Jozefa Dekreta Matejovie pod vedením Ing. Edmunda Hatiara Dis. Art. Menovaní tím ľudí zorganizoval celú súťaž na vysokej profesionálnej úrovni aj s fundovanými rozhodccami, cenami a sponzorskými darmi do súťaže.

Najväčšie poďakovanie však patrí vedúcim krúžkov KMPPP, ktorí svoje deti svedomito celý rok pripravujú a pracujú s nimi a bez ktorých by táto súťaž neexistovala.

Poľovníctvo má zmysel! Poľovníctvu Zdar!

Pod fotogalériou nájdete výsledkové listiny.

Zdroj: SPK